Fotoklub KFA Brumov-Bylnice
Aktuality
Služby
Foto galerie
Fotografujeme
Vystavy
Fotoklub KFA Brumov-Bylnice
Recenze
Kniha návštìv
Kontakt
Okzazy
Chronologie KFA - Události Členové klubu
Fotoklub KFA Brumov-Bylnice zvítězil v 50. ročníku mapového okruhu Vysočina

Pořadatelem 50. ročníku mapového okruhu Vysočina byl letos fotoklub Zruč nad Sázavou. Vysočina je nejnáročnější fotoklubová soutěž u nás. V příštím  ročníku bude mít 17 účastníků.

KFA Brumov-Bylnice obhájil vítězství z minulého ročníku. Na druhém místě se umístil fotoklub Praha, který reprezentuje řada špičkových fotografů – např. Garik Avanesjan – vydavatel časopisu Artfoto. Pořadatelé se letos blýskli s třídenním programem, jehož podstatná část se konala v kongresovém sále hotelu Centrin ve Zruči nad Sázavou. Oficiální program, který zahájil Starosta Zruče, vyvrcholil slavnostním galavečerem s vyhlášením výsledků. Kromě již zmíněné první pozice byl fotoklub KFA Brumov-Bylnice vyhodnocen jako nejúspěšnější fotoklub v padesátileté historii mapového okruhu Vysočina. V absolutním pořadí jednotlivců, v konkurenci několika set fotografů, zvítězil jednoznačně Michal Pleva z Brumova s fotografií „Madona z čekárny“. Michalovi blahopřejeme!

Michal Pleva - Madona z čekárny

Druhou nejúspěšnější fotografií brumovského fotoklubu byla fotografie „Barvy podzimu“ od Pavla Meisla ze Slavičíma, která se umístila celkově na desátém místě. Na velkoryse pojaté výstavě byly dále vystaveny fotografie Miroslava Pinďáka, Vladimíra Štěpánka a Lydie Gigerichové.

Fotoklub KFA Budov-Bylnice má za sebou šedesát let existence a na jeho úspěších se podílí celá členská základna, kterou tvoří fotografové z Brumova-Bylnice a nejbližšího okolí. Společné kořeny v jižním Valašsku a různorodost názorů napříč generacemi jsou pravděpodobně příčinou významných úspěchů fotoklubu KFA Brumov-Bylnice.

60 let fotoklubu KFA Brumov-Bylnice

V rámci šedesátého výročí vzniku fotoklubu KFA Brumov-Bylnice se rozhodli členové fotoklubu a příznivci kulturního dění uspořádat sérii výstav, které navazují na dlouholetou tradici fotografických výstav v regionu. V rámci tohoto výročí fotoklub organizuje i výstavu v muzeu a na hradě Brumov spojenou s mezinárodní výtvarnou soutěží pro děti a mládež (výstava na hradě se koná již třetím rokem). A právě na tuto akci by měla směřovat neinvestiční dotace z Fondu kultury Zlínského kraje. Bez podpory Zlínského kraje bychom nemohli tuto akci propagovat a realizovat. Cílem této akce není jen zprostředkovat kulturní zážitek tisícům návštěvníků brumovského radu, ale i přitáhnout a motivovat mládež k vlastní tvorbě a nabídnout možnost se ealizovat.

Fotoklub KFA Brumov-Bylnice slaví šedesáté výročí svého vzniku, a proto krátký výčet hlavních naplánovaných akcí na kalendářní rok 2007 a krátké ohlédnutí za historií fotoklubu KFA Brumov-Bylnice. V roce 1947 sdružil fotografické nadšence pod svým vedením pan Václav Novák. Od té doby se vystřídaly v řadách brumovského fotoklubu desítky a desítky lidí. Významným mezníkem v historii fotoklubu byl podzim 1970, kdy se činnost přenesla do tehdy nově otevřeného kulturního domu, kde fotoklub pod vedením pana Vladimíra Štěpánka funguje dodnes. Za posledních sedm let od roku 2000, kdy se z fotoklubu vyčlenila fotoskupina Andromeda, se  KFA Brumov-Bylnice začlenil do absolutní fotografické špičky v České republice.

V rámci oslav šedesátého výročí vzniku byl tento kalendářní rok zahájen v lednu společnou výstavou fotoklubu KFA a fotoskupiny Reflex Zlín v Galerii OKO při ZŠ Brumov-Bylnice. Od 12. dubna je otevřena výstava „Jarní příroda a orchideje“ v Galerii G ve Valašských Kloboukách. Od 18. dubna je otevřena výstava Miroslava Pinďáka a Pavla Meisla „Bílé Karpaty“ v Dome kultúry v Dubnici nad Váhom. V pátek 4. května v 17.00 hodin bude zahájena výstava aktuální tvorby fotoklubu KFA na brumovském hradě. Dne 25. května v 18.00 hodin bude slavnostně zahájena výstava fotoklubu KFA Brumov-Bylnice „Ohlédnutí“ v městském muzeu v Brumově. Dne 29. června v 17.00 bude slavnostně zahájena výstava Miroslava Pinďáka a Pavla Meisla „Příroda Bílých Karpat“. Tato výstava je spojená s mezinárodní výtvarnou soutěží pro děti a mládež. To je jen krátký, aktuální výčet aktivit fotoklubu KFA Brumov-Bylnice pro první polovinu tohoto roku. Úspěchy fotoklubu, který zviditelňuje město Brumov-Bylnice v celé republice, jsou o to cennější, že členská základna pochází právě z Brumova–Bylnice a nejbližšího okolí. Velmi pozitivní je i to, že o fotografování má zájem i mladá generace - fotoklub podporuje fotokroužek OKO v DDM Bylnice.

Fotoklub KFA zvítězil v Českém ráji

Vyhodnocení 46. ročníku mapového okruhu Český ráj se konalo v Desné. Fotoklub KFA Brumov-Bylnice se umístil v konkurenci čtrnácti fotoklubů na prvním místě. Toto umístění v jedné z nejvýznamnějších klubových fotografických soutěží v České republice je dokladem o vysoké úrovni tvůrčí fotografie v Brumově-Bylnici. V konkurenci asi tří set fotografií se umístilo mezi prvními patnácti nejlépe hodnocenými fotografiemi 5 fotografií právě z Brumova-Bylnice - o první a druhé místo se dělili Miroslav Pinďák a Pavel Gigerich.
Fotoklub KFA Brumov-Bylnice se účastní každoročně dvou mapových okruhů: mapového okruhu Český ráj a mapového okruhu Vysočina. Obě tyto fotografické soutěže by se daly přirovnat např. k první fotbalové lize.

Fotoklub KFA Brumov-Bylnice zvítězil ve 47. ročníku mapového okruhu Vysočina

V září 2005 byl slavnostně ukončen 47. ročník mapového okruhu Vysočina, jehož pořadatelem byl fotoklub ART FOTO Vysoké Míto.

Vernisáž "Jarní příroda a orchideje" na brumovském hradě

Bromovský fotoklub KFA v roce 2005 vytvořil ve spolupráci s občanským sdružením "Za zdravé město" a MU Brumov-Bylnice na brumovském hradě "Galerii na hradě". Každé prázdniny zde bude probíhat výstava fotografií přírody Bílých Karpat.

Následujicí foto zobrazuje zůčastněné členy fotoklubu KFA na slavnostní vernisáži, která proběhla 1.7.2005. Na vernisáži se také oslavovalo vítězství našeho fotoklubu v mapovém okruhu Český ráj.

Fotoklub KFA Brumov-Bylnice zvítězil ve 44. ročníku mapového okruhu Český ráj
Ve dnech 17. – 19.6.2005 byl slavnostně ukončen 44. ročník mapového okruhu Český ráj, jehož pořadatelem byl Hanácký fotoklub Olomouc. V konkurenci třinácti fotoklubů z České republiky získal brumovský fotoklub KFA první místo....[ další informace ]

43.ročník mapového okruhu "Český ráj"
- pořadatel KFA Brumov-Bylnice
 
Úspěchy fotoklubu v roce 2003
Mapový okruh Vysočina 2008-2009
Mapový okruh Vysočina 2007-2008
Mapový okruh Vysočina 2006-2007
Mapový okruh Vysočina 2005-2006
Mapový okruh Vysočina 2004-2005
Mapový okruh Vysočina 2003-2004
Mapový okruh Vysočina 2002-2003
Mapový okruh Český ráj 2008-2009
Mapový okruh Český ráj 2007-2008
Mapový okruh Český ráj 2006-2007
Mapový okruh Český ráj 2005-2006
Mapový okruh Český ráj 2004-2005
Mapový okruh Český ráj 2003-2004
Mapový okruh Český ráj 2002-2003
Mapový okruh Český ráj 2001-2002

Schůzky fotoklubu probíhají pravidelně každý sudý pátek v KD Brumov-Bylnice ve 20:00. Chcete li se stát členem, nebo jen něco zeptat, jste vítáni (boční vchod do knihovny). Na Vaše případné dotazy odpovíme i elektronickou poštou (mpindak@centrum.cz).

Stanovy Fotoklubu KFA Brumov-Bylnice
 

 

login www.provaz.cz